Doç. Dr. Ayşe Nur Torun İç Hastalıkları ve Endokrinoloji Uzmanı


Doç. Dr.Ayşe Nur TORUN

Hakkımda

Doç. Dr. Ayşe Nur İZOL TORUN-İç Hastalıkları, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları uzmanı

Şanlıurfa doğumlu olan Dr. Ayşe Nur TORUN, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Mezuniyeti sonrasında İç Hastalıkları ve Endokrinoloji uzmanlık eğitimlerini sırası ile Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır. Zorunlu devlet hizmet yükümlülüğü için 1.5 yıl süre ile Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma hastanesinde çalışmış ve ardından 5 yıl süre ile Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Müteakiben Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 2 yıl süre ile görev yapmış ve ardından görevinden ayrılarak hastalarına kendi özel kliniğinde hizmet vermeye başlamıştır. Çeşitli bilimsel dergilerde makaleleri, kitap bölüm yazarlıkları, ulusal ve uluslararası toplantılarda bildirileri vardır. Evli ve iki çocuk annesidir ve iyi derecede İngilizce konuşmaktadır.

Üye olduğu kuruluş ve dernekler

ESE (European Society of Endocrinology), TEMD (Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Derneği), World Obesity Federation ve Endocrine Society.

Yaptığı işlem ve girişimsel işlemler

Tiroid ultrasonografisi, ultrasonografi eşliğinde tiroid ince iğne aspirasyon biyopsisi, dinamik Endokrinolojik testler.

Hobileri

Kitap okumak, sinema, fotoğraf.